Před rokem a půl se nad Evropským obzorem začala stahovat mračna a blížila se k nám velká bouře. Referendum o brexitu následovala atmosféra plná politického zmatku a dostavily se i příznaky existenční úzkosti.

Když Estonsko v červenci převzalo předsednictví v Radě EU, nedělali jsme si žádné iluze o tom, že bychom snad během šesti měsíců jako mávnutím kouzelného proutku dokázali vyřešit všechny problémy EU.

Úspěšné uzavření dohod nutných k provádění Pařížské dohody. Schválení evropského pilíře sociálních práv a příslib společného snížení nezaměstnanosti, chudoby a nerovnosti. Rozvoj spolupráce Evropské unie v oblasti obrany za účelem zvýšení obranných možností našeho kontinentu. To jsou bezpochybně některé z nejdůležitějších milníků, jichž jsme v Evropě za posledních šest měsíců dosáhli.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Evropa je nyní dobře připravena na vyjednávání o brexitu, stabilizovala euro a získala kontrolu nad migrační krizí, píše estonský premiér, jehož země v uplynulém půlroce předsedala Radě Evropské unie.
  • Jsem toho názoru, že všechny členské státy, kromě Dánska a Spojeného království, které mají oficiální výjimku, by měly přejít na jednotnou měnu.
  • Prosazujeme co nejširší digitalizaci. Šetří čas, peníze a další cenné zdroje, vytváří nové příležitosti a zjednodušuje lidem každodenní život.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru