Osud sporného pozemku bývalé cihelny v Nehvízdkách vydá na samostatnou kapitolu. Poté, co mu soudy ideál­ní polovinu vzaly, se o něj Michal Rybář dál staral a udržoval ho. "Mám podle zákona prevenční povinnost," vysvětluje. Opakovaně sice vyzýval ministerstvo financí, aby se na úklidu také podílelo, to ale odmítalo.

Návštěva na místě ukazuje, že areál je v tristním stavu − nejenže zarůstal plevelem, ale lidé si v něm navíc udělali skládku. "Každého čtvrt roku to uklízím − sám. Je to nedůstojné, jak se mnou český stát zachází. Ustál jsem to jen proto, že v 74 letech pracuji a zaměstnávám lidi," popsal již dříve reportéru HN Rybář.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Polovičním vlastníkem areálu bývalé cihelny v Nehvízdkách se po odebrání jeho části vlastníkovi stal stát.
  • Starat se o něj ale nechtěl - až soudy mu musely přikázat, ať uhradí aspoň šest milionů za jeho úklid.
  • Ministerstvo financí stál již boj s Michalem Rybářem dohromady více než čtrnáct milionů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.