Velká Británie se musí co nejdříve domluvit, jaké by chtěla mít vztahy s Evropskou unií poté, co z ní vystoupí. Londýn v tom ani rok a půl po referendu o brexitu nemá jasno. Hlavním důvodem jsou spory mezi vládními konzervativci. Británie by přitom měla už tento měsíc začít s EU jednat o tom, jak budou vzájemné vztahy do budoucna vypadat.

Britové začali zkoumat možnost, že by po odchodu z EU vstoupili do dohody o volném obchodu zvané Transpacifické partnerství (TPP), která zahrnuje 11 zemí včetně Japonska, Austrálie nebo Mexika. Původními členy byly i Spojené státy, ale nový prezident Donald Trump jejich účast zrušil. Pokud by Spojené království k dohodě skutečně přistoupilo, bylo by jedinou členskou zemí mimo pacifickou oblast.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Britská vláda se musí domluvit, jaké vztahy chce s EU mít poté, co ji opustí - Londýn v tom stále nemá jasno.
  • Britové se kromě toho chtějí zapojit do plánované dohody o volném obchodu mezi státy Pacifiku.
  • Ekonomicky jednoznačně nejdůležitější jsou ale pro Spojené království vztahy s Evropskou unií.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.