Dvě české počítačové hry byly nominovány na ceny na Independent Games Festival (IGF), který se přirovnává k Oscarům pro nezávislé tituly. Na nejlepší příběh aspiruje Attentat 1942, který původně vyvinuli odborníci z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy pro lepší a zábavnější výuku dějepisu. Hra se odehrává v nacisty okupovaném protektorátu a sleduje události vedoucí k úspěšné vojenské akci proti Reinhardu Heydrichovi. Druhou hrou je Chuchel. Ten může získat ocenění za nejlepší vizuální stránku.

"Je to snad nejlepší ocenění, které nezávislá hra může získat. Ani jsme v nominaci nedoufali. Zatím si hru zakoupilo několik tisíc lidí, ale nominace k ní může připoutat pozornost světových médií," míní hlavní herní designér titulu Vít Šisler.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.