Komunální politici, kteří kromě práce pro obec mají ještě stálé zaměstnání, budou muset stejně jako ostatní funkcionáři zveřejňovat majetkové přiznání. Vláda ve středu odmítla možnost, aby se na tyto takzvané neuvolněné politiky povinnost nevztahovala. 

S návrhem na změnu zákona o střetu zájmů přišla skupina poslanců v čele s lidovci Markem Výborným a Pavlem Bělobrádkem. "Neuvolněného funkcionáře, který bere odměnu v řádu stokorun až tisícikorun, nelze srovnávat s politiky, kteří své funkce vykonávají jako hlavní povolání za odměnu v řádu desítek, respektive stovek tisíc korun," stojí v jejich návrhu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Část poslanců chtěla zrušit povinnost zveřejňovat příjmy a majetek pro neuvolněné starosty v menších obcích. Na vládě ale návrh narazil.
  • Zastupitele, kteří si vydělají jen několik tisíc měsíčně a kromě toho mají ještě své stálé zaměstnání, nelze podle poslanců v čele s Markem Výborným (KDU-ČSL) srovnávat s politiky, kteří svou funkci vykonávají jako hlavní povolání.
  • Podle něj hrozí, že v menších obcích bude problém sehnat na kandidátky pro podzimní komunální volby vhodné lidi.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.