Insolvenční správci, kteří dohlížejí na dlužníky a snaží se zpeněžit majetek krachujících firem, se mohou připravit na novou úlohu. Mají se stát zárukou pro firmy, kterým finanční správa zabavila majetek kvůli možné dlužné dani. Důvodem je, že vydání takzvaných zajišťovacích příkazů má často likvidační následky pro firmu, o které se daňoví úředníci domnívají, že by v budoucnu mohla státu dlužit peníze. A právě správci by těmto následkům měli zabránit.

Kritika, kterou za zajišťovací příkazy ministerstvo financí sklízí, přiměla jeho vedení k jednání o takzvaných nucených správcích. "Zavedení tohoto institutu považuji za rozumnou alternativu v situacích, kdy správce daně nemá při vydání zajišťovacího příkazu jinou možnost, než je exekuce majetku," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za hnutí ANO) po debatě expertní skupiny na toto téma. Záměrem je, aby dohled nad firmou s obstaveným majetkem vykonával nezávislý odborník a ne pracovník finanční správy. Právě ten by měl být zárukou, že firma, která má obstavený majetek, může dál fungovat a nemíří automaticky do likvidace.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.