Poprvé od sněmovních voleb členové ODS ve velkém bilancují povolební výsledek. Na celostátním kongresu v Ostravě také zvolí nové vedení. Žádné převratné změny se ale nejspíš konat nebudou. Nejvyšší posty obhajují bez protikandidáta Petr Fiala a Alexandra Udženija. A i o místa řadových místopředsedů se uchází až na výjimky tytéž osobnosti, které je zastávají dosud.

Předseda strany se v úvodním projevu zmínil o prezidentských volbách. Dle něj není v zájmu České republiky, aby byl Miloš Zeman znovu zvolen prezidentem. Zároveň vyzval občany, aby šli k volbám.

Petr Fiala jde do obhajoby šéfa strany s rekordní podporou. Důvěru mu jako jedinému kandidátovi daly bez výjimky všechny krajské buňky. "Zdá se mi, že si členové ODS přejí, abychom pokračovali v dosavadní politice," okomentoval silný mandát v rozhovoru pro Echo24 Fiala. Že nejde jen o zdání, ale o realitu, si myslí i europoslanec Evžen Tošenovský, který se uchází o obhajobu postu místopředsedy. "ODS je na nějakém vzestupu. Víme, že to není ještě nic úžasného, a je proto třeba to posunout ještě dál. Standardní souboj nastane až na příštím kongresu, kdy už bude ODS vysoce etablovaná," myslí si.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.