V pátek a v sobotu pracují nebo vyrazili na hory lyžovat, zároveň ale chtějí v prezidentské volbě podpořit svého kandidáta. Řešením je v takových případech voličský průkaz, s nímž člověk může hlasovat v kterékoli z asi 15 tisíc volebních místností po celém Česku. Průkazy vydávají obce, které hlásí až dvojnásobný počet žádostí oproti historicky první přímé volbě hlavy státu před pěti lety.

Voliči si mohou vybrat, zda chtějí průkaz jen pro jedno ze dvou kol voleb, nebo rovnou pro obě. Žádat mohou poštou nebo osobně přímo na magistrátu či obecním úřadě. O průkaz na druhé kolo je možné žádat písemně do 19. ledna, osobně pak do 24. ledna.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.