Stál obklopen desítkami novinářů, kamer a objektivů a tušil, že prohrál. Po roce a půl kampaně, ve které projel stovky míst v celé zemi a utratil v ní skoro třicet milionů korun. Nikdo neinvestoval do prezidentských voleb více času, energie a svých peněz než Michal Horáček. Nikdo není větším poraženým. Přesto Horáček v prvních chvílích, kdy začínal být jeho nezdar zřejmý, působil velmi vyrovnaně.

"Udělal jsem vše, co bylo v mých silách, možná po čase zjistím, co mohlo být ještě lepší, ale nyní hodnotím celou kampaň, včetně svých protikandidátů, pozitivně. Přinesli jsme novou, kultivovanější úroveň debaty," říkal s úsměvem.

Smutek byl znát spíše na jeho manželce Michaele, která stála za manželem s viditelně ztuhlými rysy. Horáček, oblečený v šedomodrém obleku se stříbrným lvíčkem v klopě, s vínovou kravatou, mluvil najednou přirozeněji, bez výrazných gest, než během kampaně. "Nelituji ničeho, poznal jsem 550 míst, projel desítky tisíc kilometrů, byla to krásná doba mého života," dodal.

V článku se dále dozvíte

  • Vyřazený prezidentský kandidát Michal Horáček, který nakonec získal jen něco málo přes devět procent hlasů, přijal svoji prohru klidně a důstojně.
  • Čtvrtý nejúspěšnější kandidát celou svoji kampaň označil za nepromarněný čas, vyjádřil navíc jasnou podporu Jiřímu Drahošovi, který se s Milošem Zemanem utká ve druhém kole.
  • Slibuji, že udělám vše pro to, aby současný prezident už prezidentem nebyl, tvrdí Horáček.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.