Miloš Zeman se na sobotní podvečerní tiskové konferenci snažil působit uvolněně a optimisticky. "Jsem mladý, plný sil a energie," prohlásil do namířených kamer, s manželkou Ivanou po boku. A pak dodal, že přijme výzvu Jiřího Drahoše a utká se s ním v televizní diskusi z očí do očí. Před prvním kolem přitom účast v debatách odmítal s tím, že prý nevede kampaň, protože lidé jeho názory znají.

Tento Zemanův úkrok před druhým kolem byl očekávatelný – jenže spíš než rituální tanec vítěze nad oslabeným soupeřem to připomíná zoufalé zatažení ruční brzdy. Zisk necelých 39 procent je pro stávajícího prezidenta jednoznačně neúspěch.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zásadní bude, jestli se Jiřímu Drahošovi podaří získat na svou stranu dost z voličů Marka Hilšera, Michala Horáčka a Pavla Fischera.
  • Proběhnou možná dvě televizní debaty.
  • Andrej Babiš už začal s jasnou podporou Miloše Zemana couvat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.