Policie obvinila dva lidi z krácení daní, u něhož podle vyšetřovatelů vznikla škoda 38 milionů korun. V tiskové zprávě to ve středu uvedlo Vrchní státní zastupitelství v Praze. Server Info.cz napsal, že policie ve středu zasahuje v advokátní kanceláři MSB Legal a že zásah s obviněním souvisí. Žalobci tvrdí, že obvinění neuhradili daň z příjmů za kyperskou společnost.

"Dne 16. 1. 2018 zahájil policejní orgán Policie České republiky, Národní centrála proti organizovanému zločinu, expozitura Hradec Králové, na pokyn dozorového státního zástupce trestní stíhání dvou osob pro zločin krácení daně, poplatku a podobné povinné platby, jehož se měli dopustit tím, že nepodali za daňový subjekt, kyperskou společnost, daňové přiznání k dani z příjmů právnických osob a tuto daň neuhradili, ačkoliv došlo ke zdanitelnému plnění," uvedl státní zástupce Adam Borgula.

Mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej případ nechtěl komentovat. "Nemůžeme se k tomu vyjadřovat, obraťte se na Vrchní státní zastupitelství v Praze," řekl. Vyjádřit se nechtěla ani advokátní kancelář MSB Legal.

Právníci z advokátní kanceláře MSB Legal (dříve Šachta & Partners) figurují mimo jiné v některých kauzách Iva Rittiga.

"Nemohu nic potvrdit, pouze mohu říct, že domovní prohlídka probíhá, účastní se jí zástupce České advokátní komory, tak jak stojí v trestním řádu. Nikdy předem nevíme, kde domovní prohlídka probíhá, tudíž ani v tomto případě nemohu potvrdit, v kterém prostoru, kde je vykonávána advokacie, prohlídka je. Obraťte se na orgány činné v trestním řízení," uvedla na dotaz mluvčí České advokátní komory Iva Chaloupková.

Související