Průzkumy před druhým kolem prezidentských voleb sice mírně favorizují Jiřího Drahoše, ale po prvním televizním vystoupení Miloše Zemana, tedy po "nedebatě" na TV Nova je jasné, že obhájce úřadu na tom vůbec není špatně. Nabízíme pět zjištění, které mohou naznačit, jak se bude souboj Zeman–Drahoš vyvíjet: 

  1. Zeman na Nově předvedl, že je ve velice slušné kondici. To je před přímým střetem s Jiřím Drahošem velmi důležité. O výsledku debaty často rozhoduje nikoli to, co kdo říká, ale jak kdo vypadá. Už v první televizní debatě historie zvítězil Kennedy nad Nixonem nikoli proto, že by byl rétoricky lepší, ale protože působil na rozdíl od protihráče svěžím dojmem. Drahoš má v tomto směru nad Zemanem stále výhodu, ale nebude tak velká, jak se čekalo. Pochybnosti o zdravotním stavu obhájce úřadu jsou obecně tím, co řadu lidí vede k pochybnostem, zda ho volit. Nyní diváci viděli "vyžehleného" Zemana, který dokázal hodinu vcelku bystře reagovat na otázky, žádnou unavenou trosku, u které není jasné, zda dožije konce debaty. Ať už Zemanův tým dokázal nastartovat obhájce úřadu jakýmikoli prostředky, povedlo se a je to plus pro Zemana.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.