Tenkou linkou a trochou běloby naznačené postavy se brodí močálem, prodírají křovinami nebo přelézají plot. Moc čitelné nejsou, hlavy mají skloněné nebo jsou otočené zády, ale stačí to. Je vidět fyzická námaha a také člověčí nepatrnost v porovnání s okolní, výrazně prokreslenější vegetací. Obrazy Tadeáše Kotrby otevírají vzpomínky a nálady, jež jsou univerzální a intimní zároveň. Jeho nejnovější práce vystavuje pod názvem Tři principy až do 4. března Dům umění města Brno.

Jednatřicetiletý rodák z Valašského Meziříčí vystudoval už v novém tisíciletí pražskou AVU, rok také pobýval v Londýně na Univerzitě umění a designu. Kromě volné tvorby, jež ho živí, ilustruje knihy. Ve svých malbách vychází ze vzpomínek na konkrétní okamžiky a místa.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.