Na sociálních sítích se mezi lidmi kvůli prezidentské kampani objevila nenávist, kterou Eva Drahošová nikdy předtím nezažila. "Děsí mě to," řekla ve čtvrtek na besedě v pražském domově pro seniory letos sedmašedesátiletá manželka prezidentského kandidáta.

Myslí si, že v uplynulých třech letech vzrostla averze i vůči bývalému českému prezidentovi Václavu Havlovi a jeho odkazu. "My jsme havloidi, sluníčkáři a pravdoláskaři," věří Drahošová. Dodává k tomu, že nerozumí oponentům, kteří se tomuto pojmenování vysmívají a kritizují ho. "To jsou tedy pro lež a nenávist?" ptá se.

Tu cítila i při úterní televizní debatě na Primě, kdy se s ní podle svých slov setkala tváří v tvář poprvé.

Bývalá knihovnice a rodačka z Prahy 6 i přesto tvrdí, že nikdy nebude litovat toho, že s manželem do kampaně šla. Zprostředkovává jí poznání zajímavých míst a lidí i toho, čemu se věnují. "Naše republika na tom není tak špatně, jak je občas prezentováno," poznamenala.

Sama prý dříve nebyla zvyklá mluvit před davy. "Na stará kolena jsem ale v sobě objevila nové já. Je to pro mě univerzita třetího věku," uvedla. Jediné, co ji v poslední době omezuje, je ztráta soukromí. "Chtěla bych si jít koupit něco na sebe, ale musí se mnou ochranka," tvrdí.

Související