Schody se zametají odshora. To je základní důvod, proč bychom měli dnes a zítra v co nejvyšší míře využít svého volebního práva a přijít vybrat nového prezidenta pro příštích pět let. Jestli někdo může výrazně ovlivnit atmosféru v české společnosti k lepšímu (ale i k horšímu), je to podle dlouholeté tuzemské tradice právě hlava státu. Ne náhodou se mluví o Masarykově republice, Gottwaldově diktatuře, Novotného době tání, Husákových dětech nebo o havlovských devadesátých letech.

Zahájit novou, vlastní éru se před pěti lety pokusil i dosavadní prezident Miloš Zeman. "Teď už nejste sami," vzkazoval hned po svém zvolení sebevědomě z billboardů nejen 2,7 milionu svých voličů. O Vánocích roku 2015 dokonce vyhlásil, že skončila blbá nálada, což mělo být jasnou tečkou za dávným povzdechem Václava Havla i za vytahováním kostlivců z časů zemanovsko-klausovské opoziční smlouvy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru