Patří k největším sponzorům Miloše Zemana. Brněnští advokáti Jiří Jestřáb a Richard Tománek poslali prezidentovi nebo spřízněným organizacím v uplynulých letech miliony korun. Spíše nenápadné právníky, kteří zastupují fond pojištění bankovních vkladů a zabývali se také konkursy, spojují s Hradem přímé osobní i obchodní vazby.

Jestřáb a Tománek figurují na seznamu dárců pro Spolek přátel Miloše Zemana, který prezident přinesl do čtvrteční televizní debaty na ČT 1. Podle dokumentu, který veřejnoprávní televize získala, poslali spolku dohromady 1,7 milionu korun (Jestřáb 900 tisíc, Tománek 800 tisíc korun). V součtu je to nejvíce ze seznamu dárců. Předsedou představenstva spolku je prezidentův kancléř Vratislav Mynář.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.