Podporovatelé Jiřího Drahoše sledovali sčítání hlasů v Kongresovém centru Praha. Těsnou porážku, kdy Drahoš získal necelých 49 procent, sledoval se zklamáním i marketingový expert Martin Jaroš. Výsledek voleb podle něj ukazuje, jak je česká společnost i nadále rozdělená. Věří, že se Miloš Zeman, který v nadcházejícím funkčním období už nebude pod tlakem voleb, změní a zaměří se na to, aby v historii zanechal pozitivní stopu.

Co na výsledek voleb říkáte a co to podle vás vypovídá o Česku?

Že jsme dneska měli šanci přesednout ze starého žigulíka do nového, čistého, udržovaného Volva. A že jsme té šance nevyužili. Ale nebrečel bych, musíme pogratulovat vítězi. Výsledek je bohužel důkazem, že česká společnost je pořád rozetnutá na dvě půlky jednoho zadku a asi to tak ještě chvíli bude. Řekl bych, že to už musíme začít nějak hojit a přestat se vzájemně nenávidět. Dnes férově vyhrál prezident Zeman, musíme mu popřát a příště třeba vyhraje zase někdo jiný. Zároveň chci pogratulovat všem kandidátům, i takzvaně neúspěšným, protože předvedli skvělou práci. Od profesora Drahoše až po zejména Michala Horáčka a Marka Hilšera. Když mu přišli po prvním kole rytířsky pomoct, byl to pro mě vrchol voleb. Byl to důkaz, že společnost funguje a že tu máme gentlemany. I když to dnes nedopadlo podle mých představ, upřímná gratulace a spokojenost s dobrou energií, která v lidech je.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.