Ve volebním štábu Miloše Zemana v Top Hotelu Praha se v sobotu večer po odjezdu prezidenta odehrála potyčka mezi lidmi přítomnými ve štábu a novinářiNovináři natáčeli a fotografovali kolaps muže, ke kterému později přijela pražská záchranná služba. Lidé ze štábu novináře vykázali z místnosti, fyzicky je napadali a nadávali jim. Vyplývá to z videí, která zveřejnila na Twitteru redaktorka serveru Seznam Zprávy Pavlína Kosová. Policie incident v pražském Top hotelu šetří jako podezření z přečinu výtržnictví. V neděli večer se na policejní služebnu dostavil jeden z novinářů a podal trestní oznámení.

Šéfredaktor serveru Seznam Zprávy Jakub Unger řekl, že ho podobné incidenty mrzí a vztahy mezi médii a úřady by měly být korektní. "Takovéto věci do moderní demokratické země nepatří," dodal. Členka štábu Zeman znovu 2018 Barbora Filípková řekla, že k incidentu nemá žádné informace. Dotaz si nechala poslat textovou zprávou, aby mohla informace prověřit.

Na záběrech Kosové je vidět, jak se muž, který měl vedle ruky lahev piva, v doprovodu dalšího muže ze štábu odpotácel od stolku k pódiu, kde si lehl na záda. Ke zhruba 55letému muži s poruchou vědomí vyjížděla do Top Hotelu pražská záchranná služba, řekla její mluvčí Jana Poštová. "Záchranáři jej vyšetřili, zajistili a poté předali do Thomayerovy nemocnice na interní oddělení," doplnila.

Novináře, kteří kolaps natáčeli, napadla dvojice mužů ze štábu. Mimo jiné shodili jednomu na zem kameru, zaútočili pěstmi na dalšího novinářefyzicky napadli Kosovou a vyvedli z místnosti jednoho fotoreportéra.

Podle informací redakce potyčku s novináři organizátoři neřešili. "Na místě už snad nebyl nikdo, kdo by byl odpovědný za komunikaci s novináři. Média však zároveň nikdo přímo nevyzval k odchodu," řekla svědkyně incidentu.

Pohyb novinářů ve štábu byl kontrolován zejména v době před příjezdem prezidenta a po dobu jeho přítomnosti v Top Hotelu. Po Zemanově odjezdu se už novináři na místě pohybovali volně a dostali se na místo, které bylo při čekání na výsledky vyhrazeno pouze pro hosty z řad Zemanových podporovatelů. Právě v tomto prostoru se odehrál zásah záchranářů.

Napadení novinářů v Zemanově volebním štábu odsoudila vedoucí bruselské kanceláře organizace Reportéři bez hranic. "Je to hanba pro evropskou demokracii! Útoky na novináře musí přestat," napsala na Twitter.

Incidentu si začali všímat politici. "Napadání novinářů za jejich práci je absolutně nepřijatelné. Od prezidenta Zemana ale bohužel nemůžeme očekávat, že by se od takovéhoto chování distancoval," napsal na Twitteru předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.