Karel Slezák, muž, který v sobotu ve volebním štábu Miloše Zemana dal pěstí novináři, se sám vydává za novináře pracujícího pro Pražský zpravodaj. Jinak ale působil podle svých slov jako tiskový tajemník na ministerstvu financí za minulého režimu. V rozhovoru pro HN říká, že ho incident mrzí, jeden z novinářů prý ale naznačil, že ho chce praštit. Policie incident v pražském Top hotelu šetří jako podezření z přečinu výtržnictví.

Co jste na akci dělal?

Byl jsem tam jako novinář. Jsem členem Syndikátu novinářů a v minulosti jsem dělal tiskového tajemníka několika ministrům financí. To bylo ještě v době, kdy bylo Federální ministerstvo financí. Za Klause jsem na vlastní žádost odcházel. Nyní provozuji hudební agenturu. Jsem členem redakční rady Pražského zpravodaje, pro který občas píšu, takže jsem tam byl i pracovně, z informačních důvodů.

I pracovně? Byl jste tam z jiného důvodu?

Byl jsem akreditován jako novinář. Akreditován na poslední chvíli, ale byl jsem tam z pracovních důvodů. Nebyl jsem tam jako ochranka nebo něco podobného.

Nebyl jste tam tedy jako podporovatel Miloše Zemana?

Pouze jako novinář. Chápu, že to dostává novou dimenzi, když novinář praští novináře, ale věřte mi, že jsem měl pro to důvod.

Byl ten prostor pro podporovatele Miloše Zemana, kde se to odehrálo, pro novináře uzavřený?

Byl pro novináře uzavřený…

Co jste tam tedy dělal vy, když jste tam zastupoval médium?

Mě tam pustili. To znáte, taky chodíte na různé akce. Ti lidé mě znají, tak mě tam pustili.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.