Úřad vlády nemusí vydat čtvrt milionu korun, které si ve svém trezoru v rozporu s předpisy uložil jeho tehdejší ředitel Lubomír Poul. Peníze spolu s dalšími 3,5 milionu korun, které si tam údajně uschovali Poulovi rodiče, objevili policisté při legendární razii v červnu 2013, která vedla k pádu kabinetu premiéra Petra Nečase.

"Vlastnické právo žalovaného soud za prokázané nemá," uvedla soudkyně Iveta Nedozrálová.

Poul jako důkaz předložil své čestné prohlášení, že jsou peníze jeho. To potvrdil i ve výpovědi před soudem. Soudkyni to ale nestačilo. "Z těchto důkazů nemá to vlastnické právo soud za prokázané, protože žalobce dostatečně neosvětlil, z jakých důvodů měl ve své kanceláři v hotovosti prostředky v požadované výši, a to i v kontextu k další částce, svěřené jeho rodiči," konstatovala Nedozrálová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.