"Miloše Zemana dlouhodobě podporuji, a proto jsem mu šel držet palce," vysvětluje svou přítomnost v Zemanově volebním štábu kandidát na předsedu ČSSD Milan Chovanec.

Od prezidenta prý "nic nečekal" a debatu o ničem jiném než o volebních výsledcích s ním nevedl.

Chovance mrzí, že ve štábu nepotkal Andreje Babiše, který přitom podporu prezidentovi rovněž deklaroval.

Vaše přítomnost v bezprostřední blízkosti prezidenta Miloše Zemana v jeho volebním štábu vzbudila velké množství reakcí. Jak jste se vedle něj objevil, byl jste pozvaný?

Vzniklo to tak, že Miloše Zemana dlouhodobě podporuji, a proto jsem mu šel držet palce ještě v době, kdy nebylo jisté, že bude zvolený prezidentem. Přišlo mi poctivé držet mu palce od dvou odpoledne, kdy ještě nebyly publikované ani předběžné výsledky, ne přijít ve čtyři, kdy bylo rozhodnuto. Mrzí mě, že tam nebyl například pan Babiš, který také deklaroval podporu panu prezidentovi.

Nešel jste tam proto, abyste posílil své šance na zvolení předsedou ČSSD?

Ale já jsem ho podpořil poprvé už před šesti lety, kdy měl na začátku jen čtyři procenta preferencí a jeho šance na zvolení byla limitní nule. Tehdy jsem ho jako hejtman Plzeňského kraje podpořil, protože jsem si myslel, že je to dobrý kandidát. Máme spolu šest let korektní vztahy a přišlo mi poctivé jít svého přítele podpořit, když se o něm v den vyhlašování výsledků rozhodovalo. Nic víc jsem od toho nečekal a žádnou debatu s panem prezidentem o čemkoliv jiném než o volebních výsledcích jsme nevedli.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.