Ministru zdravotnictví v demisi Adamu Vojtěchovi bude v úřadě pomáhat osm poradců. Jedním z nich bude odborník na asijský region Tomáš Pala. Jeho oficiální funkce zní poradce pro oblast zahraniční spolupráce, Pala ale přiznává, že prioritu bude mít Čína.

"Ministerstvo zdravotnictví v minulosti otevřelo s Čínou velké množství témat pro spolupráci a já myslím, že teď je správná doba je zhodnotit a zanalyzovat," řekl Pala s tím, že to je hlavní úkol, který od ministra dostal. S Čínou má mnoho zkušeností, je předsedou akciové společnosti Govin Group a ředitelem občanského sdružení Governance Institute. Obě organizace pomáhají českým firmám se vstupem na asijský trh. Působil také jako poradce ředitele Czechinvestu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.