Nový majitel nedostavěného železobetonového objektu poblíž centra Ostravy, pro který se vžilo označení "skelet", musí plánovanou dostavbu dokončit do 30. září 2018. Datum stanovila smlouva, která vznikla na základě prosincové dohody zastupitelstva města s firmou Smart Innovation Center.

Rozestavěný objekt z osmdesátých let dlouhodobě hyzdí obraz Ostravy a primátor Tomáš Macura jej v minulosti označil za "jeden z vředů na mapě města".

Kromě termínu dokončení musí společnost splnit i několik dalších podmínek. Nejpozdější datum začátku stavebních prací smlouva stanovuje na 28. února letošního roku. O možném prodloužení lhůty v případě nedodržení termínů rozhodnou zastupitelé.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.