Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral na středečním odpoledním jednání Rady Českého rozhlasu čelil otázkám ohledně svých kritických výroků vůči redaktorovi rozhlasu Janku Kroupovi v souvislosti s jeho reportáží o Agrofertu. Rada nakonec přijala usnesení, v němž se ke kritice reportáže připojila. Sám Kroupa po jednání rady uvedl, že si svým dalším působením v Českém rozhlase není jistý.

Investigativní novinář Kroupa odvysílal reportáž, ve které poukázal na to, že společnost Agrofert, která patřila předsedovi vlády Andreji Babišovi, neoprávněně hospodaří na 1700 hektarech půdy. Následovala opakovaná kritika od Zavorala.

Nejdříve kritizoval Kroupu na půdě Českého rozhlasu za celkové zpracování reportáže. Poukázal mimo jiné na to, že se Kroupa podle generálního ředitele málo zaměřil na to, že podobně jako Agrofert hospodaří na cizí půdě celá řada dalších podobných podniků. Zavoralovi se nelíbilo ani to, že reportáž byla publikovaná v den, kdy Babiš jako premiér představoval prezidentovi Miloši Zemanovi právě své nové členy vlády.

"Nelíbí se mi načasování této kauzy, protože mám za to, že je to reportáž, která mohla být odvysílána kdykoli jindy než v den, kdy zrovna ten, kterého se to týká, jede za prezidentem republiky prezentovat jména ministrů nové vlády, tak v této věci jistá podezření mám," sdělil Zavoral.

Na středečním jednání rozhlasové rady Zavoral svou kritiku zopakoval s tím, že v Kroupově reportáži nejsou všestranné informace a některá tvrzení autora jsou podle něj zcela zavádějící. "Analýza mě utvrdila v tom, že práce Janka Kroupy je neobjektivní," řekl radě Zavoral, s tím, že ji hodlá ukazovat ostatním redaktorům rozhlasu jako odstrašující příklad. Kroupův názor, že by se jako šéf rozhlasu neměl veřejně vyjadřovat k jednotlivým pořadům označil Zavoral za absurdní a nesmyslný. "Vybraní redaktoři budou proškoleni, aby se něco podobného neopakovalo," řekl.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.