Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral si na pomoc při kritice investigativního týmu Janka Kroupy vzal mediální analýzu Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. K dispozici měl ale ještě další dvě analýzy, které však vyznívají ve prospěch reportérů. Všechny tři studie, které si nechal Český rozhlas vypracovat, mají HN k dispozici.

Zavoral na středečním jednání Rady Českého rozhlasu velmi ostře kritizoval redaktory Českého rozhlasu ohledně odvysílané reportáže o společnosti Agrofert, patřící donedávna předsedovi vlády a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi.

Investigativní novinář Kroupa odvysílal reportáž, ve které poukázal na to, že společnost Agrofert, která v té době patřila předsedovi vlády Andreji Babišovi, neoprávněně hospodaří na 1700 hektarech půdy. Následovala opakovaná kritika od Zavorala.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.