Zaměstnanci zpravodajství Českého rozhlasu v poledne poslali generálnímu řediteli Renému Zavoralovi prohlášení, ve kterém se ohrazují proti jeho závěrům v Kroupově kauze. Šéf rozhlasu ve středu ostře kritizoval práci investigativního týmu Janka Kroupy před Radou Českého rozhlasu a pro podporu svých argumentů používal pouze jednu ze tří vyhotovených mediálních analýz.

Prohlášení podepsala velká část zaměstnanců zpravodajství, konkrétně 215 lidí. Mezi nimi redaktoři, editoři i například moderátoři Lucie Výborná, Barbora Tachecí, Michael Rozsypal, Jan Bumba či Vladimír Kroc. 

Dopis generálnímu řediteli, který je možné přečíst si pod článkem, ale unikl do médií už ve čtvrtek.

Zavoral se k němu proto vyjádřil už v pátek ráno, kdy svým zaměstnancům poslal e-mail s vysvětlením. Tvrdí v něm, že v drtivé většině bodů odmítl stížnost společnosti Agrofert, která si stěžovala na reportáž redaktora Janka Kroupy. Nemůže ale zastírat, a potvrdila mu to i nezávislá studie, že v práci investigativního týmu došlo k pochybením.

"Pokud bych ale hájil chyby a nedostatky, jen bych tím podkopával důvěru veřejnosti v to, že Český rozhlas pracuje objektivně a podle platných zákonů a Kodexu ČRo," uvedl Zavoral ve svém vyjádření, jehož celé znění HN mají a můžete si jej přečíst níže.

Celá kauza se točí kolem reportáže, ve které Kroupa poukázal na to, že společnost Agrofert, která v té době patřila předsedovi vlády Andreji Babišovi, neoprávněně hospodaří na 1700 hektarech půdy. Následovala opakovaná kritika od Zavorala.  

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.