Piráti zvažují, koho podpoří ve volbách do Senátu. Zatím jednají s různými osobnostmi, v pondělí se například předseda strany Ivan Bartoš setkal s neúspěšným kandidátem na prezidenta Markem Hilšerem.

Na Vysočině však hledají poměrně neobvyklou cestou. Rozhodli se zvolit toho pravého skrze výběrové řízení. Do 18. února se může přihlásit každý, kdo souzní s filozofií strany a má potřebné znalosti i dovednosti.

Jakmile vyprší lhůta, kterou případní zájemci mají, začne jednání na krajském pirátském fóru. Jeho členové budou moci kandidátům klást dotazy. "Je samozřejmě na zájemcích o kandidaturu, zda upřednostní on-line komunikaci či budou oslovovat členskou základnu i v osobních setkáváních," popisuje krajská koordinátorka Michaela Vodová.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.