Po volbách se vyrojily desítky, možná stovky analýz a komentářů na téma "jak je možné, že my nevyhráli, když přece každému je jasné, jak se věci mají!".

To máte z toho, že nekoukáte na Výměnu manželek! Ano, zcela vážně – kdybyste ji sledovali, tak se nedivíte!

Spoléhat na to, že lidé rozklíčují správně situaci, která je vám "přece úplně jasná", a že se podle ní racionálně zachovají, je jeden z největších omylů, kterých se můžete dopustit.

Ony takové ty průpovídky ve stylu Murphyho zákonů á la "každý pokyn, který může být špatně pochopen, bude špatně pochopen" nejsou jen vtípky, ony mají velmi racionální jádro.

Možná to bude pro spoustu kolegů překvapivé, ale: lidé se neřídí vždy racionálními úvahami, pro někoho může být racionální něco zcela jiného než pro vás – a v neposlední řadě: někomu není dáno.

V článku se dále dozvíte

  • Mohou "přesvědčovací" kampaně přispět ke změně něčího názoru?
  • Každému, kdo viděl Výměnu manželek, je už zřejmě jasné, že očekávaný efekt se nemusí vždycky dostavit.
  • I kdybychom zvýšili kvalitu vzdělání, bude to trvat dvě až tři generace, než se změna projeví.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.