Evropská unie přijme nové členy, jen když skutečně vyřeší problémy s korupcí, organizovaným zločinem nebo fungováním právního státu. V nové strategii pro rozšíření unie o země západního Balkánu to oznámila Evropská komise.

Podle ní by mohly být Srbsko a Černá Hora připraveny na vstup v roce 2025. Dalším čtyřem zemím regionu, tedy Albánii, Bosně a Hercegovině, Kosovu a Makedonii, to s největší pravděpodobností bude trvat ještě déle. Přijetí každého nového člena EU musí na návrh Evropské komise jednomyslně odsouhlasit všechny země unie, tedy i Česko.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zájemci o členství v EU musí podle Bruselu nejdřív pohnout s korupcí nebo garantovat vládu práva.
  • První rozšíření by mohlo nastat v roce 2025 - o Srbsko a Černou Horu. I to je ale optimistický termín.
  • Uchazeči o členství nejsou připraveni.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.