Když zlínská designérka a návrhářka Zuzana Bahulová dostala zakázku na tvorbu olympijských dresů pro jamajský bobový tým, vzpomněla si na americkou komedii Kokosy na sněhu. Ta vypráví skutečný příběh jamajských bobistů, kteří se v roce 1988 v Calgary vůbec poprvé zúčastnili zimních olympijských her. Od té doby mají na zimní olympiádě jamajské boby své místo, ale teprve letos se debutu pod pěti kruhy dočkají i jamajské ženy.

V jihokorejském Pchjongčchangu díky Bahulové navíc ponese oblečení Jamajčanek český rukopis. Pro ženský tým z tropického ostrova v Karibiku navrhla kombinézy s motivem malého kolibříka červenozobého, jamajského národního ptáka.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zlínská designérka Zuzana Bahulová vytvořila pro jamajské bobistky návrhy kombinéz.
  • Bahulová tvoří i pro jiné zahraniční sportovce a spolupracuje s mezinárodní veslařskou federací.
  • Ráda by navrhovala i pro Čechy, ale zatím nedostala příležitost.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.