Unavený výraz a obličej zkrabatělý vráskami, který mohli v uplynulých letech sledovat diváci televizních zpráv nebo Kriminálky Anděl – poslední díly seriálu s ním v jedné z hlavních rolí se natáčely v době, kdy už byl v politice –, jsou ty tam. Martin Stropnický, usazený ve své pracovně v Černínském paláci, vypadá svěže. "Je to pro mě příjemná změna," kývne hlavou čerstvý šéf české diplomacie. "Čtyři roky na obraně člověka vyčerpají. Je to míra odpovědnosti a stresu za tolik miliard, že se to nedá dělat donekonečna," dodá na adresu svého nedávného působiště.

Témata nového Respektu

Hlavní komentář:  

ČSSD: Co teď, přítelkyně a přátelé?

 

Téma:

Neznámý svět chytrých dětí

 

Agenda:

Jak zachránit ČSSD

 

O kom se mluví:

Martin Stropnický v roli ministra zahraničí

 

Economist:

Útoky na FBI a ministerstvo spravedlnosti

 

Kontext:

Co bude s vězněným hackerem Nikulinem?

Reportáž ze Senegalu: Chci někým být, chci do Evropy

 

Rozhovor:

S odborníkem na genocidy Martinem Šmokem o českých předsudcích

 

Kultura:

Martin McDonagh a jeho nový snímek Tři Billboardy

 

Civilizace:

Umělí sexuální společníci

Respekt obálka

 

V Černínském paláci, kde populární herec v devadesátých letech začínal svoji politickou kariéru, na něj ale čekají možná ještě tvrdší chvíle, než bylo vyjednávání o armádních nákupech. V Česku po volbách zesílily hlasy prosazující odchod země z Evropské unie a z NATO a ministr zahraničí, garant spojeneckého zakotvení a směřování země, by se k nim měl nějak postavit. Stropnického však v tom halasu není příliš slyšet. Proč? Ztratil energii, bojí se o místo, nebo neví, kam jít dál?

Nemám, co dodat

Nový ministr zahraničí zatím nebyl na setkání svých unijních kolegů v Bruselu – zabránila mu v tom neschopenka –, nesvolal ani jednu tiskovou konferenci k tomu, jak teď bude vypadat zahraniční politika, a bilaterální schůzku měl s jediným protějškem, maďarským ministrem zahraničí Péterem Szijjártem, který přijel do Prahy. A jak už bylo řečeno výše, tváří v tvář snahám Okamurovy Svobody a přímé demokracie a komunistů vyvést zemi z Unie a Severoatlantické aliance se drží neobvykle zpátky.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.