Pražští taxikáři hodlají po dvoudenní akci z minulého týdne pokračovat v protestech proti alternativním přepravním službám typu Uber. Místopředsedkyně Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolína Venclová uvedla, že v pondělí ještě přitvrdí. "Dnes večer jsme měli koordinační poradu, vypadá to, že pojedeme na Letiště Václava Havla,"  řekla Venclová. Není však jasné, jakou formu protestu taxikáři zvolí. Organizátoři diskutují mimo jiné o jízdě ve smyčce, ale například i o blokádě, kterou však Venclová aktuálně nepovažuje za nejpravděpodobnější variantu.

Taxikáři se během víkendu svolávali na sociální síti, kde dávali najevo, že bude potřeba zaujmout tvrdší postoj. "Pondělní protest bude razantnější, přijďte všichni, budeme vás potřebovat," domlouvali se členové facebookové skupiny Sdružení českých taxikářů. Pondělní protest by měl začít ve 14 hodin.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.