Rozsudek Nejvyššího správního soudu (NSS), který se zastal firmy Vyrtych, není podle soudce Karla Šimky nijak průlomový. Údajně jen využívá už vydané rozsudky z minulých let. "Není to vlastně vůbec žádná revoluce," míní soudce Šimka.

Soudkyně NSS Lenka Matyášová v rozsudku, zveřejněném tento týden, řekla, že je nepřípustná dosavadní praxe finanční správy vybírat dlužnou DPH tam, kde to jde nejsnáze. Tím vydala zásadní rozhodnutí, které může ovlivnit další spory podnikatelů s daňovou správou. "Toto je jeden případ, který ukazuje, že jsou tu i poctivé firmy, které se dostanou do situa­ce, kdy nic špatného neudělaly, ale objektivně se kolem nich tato věc stala," uvedl Šimka v rozhovoru pro HN.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.