Manžele Strakovy z Prahy začátkem roku překvapil dopis z Revírní bratrské pokladny (RBP), která je informovala o tom, že s nimi od července počítá jako se svými novými pojištěnci. Dvojice přitom zdravotní pojišťovnu měnit nechtěla, někdo vyplnil a podepsal přihlášky za ně. O případu HN informovaly v lednu.

Pojišťovna teď ukončila spolupráci se zaměstnancem, který podepsané formuláře odevzdal. A chystá se na něj podat trestní oznámení.

"Se spolupracovníkem, který přeregistroval manžele Strakovy a který byl zaměstnancem na základě dohody o provedení práce s platností do 31. 12. 2017, jsme pro rok 2018 již smlouvu neobnovili," uvedl vedoucí odboru obchodních aktivit RBP Antonín Polášek s tím, že trestní oznámení vedení pojišťovny momentálně připravuje. S případem byla podle Poláška seznámena i správní rada pojišťovny a ministerstvo zdravotnictví, které o jeho podrobnosti projevilo zájem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.