Přes 55 milionů korun zaplatilo vloni ministerstvo financí jako odškodnění za chyby svých úředníků. K tomu úřad vede stovky soudních sporů. Při nich se poškození domáhají náhrady za újmu způsobenou při výkonu veřejné moci. Ministerstvo se ale bránilo informace zveřejnit a chtělo za jejich vyhledání poplatek, i když je dříve poskytovalo zdarma.

Premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který ministerstvo vedl do loňského května a ministři za ANO nadále stojí v jeho čele, ovšem zajímají jiné kompenzace hrazené ze státní kasy. "Za minulý rok bylo stíháno a osvobozeno díky nezávislým soudům 1150 lidí, kterým jsme platili odškodné jako stát 80 milionů," prohlásil Babiš ve sněmovně. O těchto výdajích státu mluvil předtím, než ho poslanci vydali spolu s prvním místopředsedou ANO Jaroslavem Faltýnkem k trestnímu stíhání kvůli Čapímu hnízdu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.