Fakultní nemocnice v Ostravě nepřijímala nové sestry, i když jí na některých odděleních chyběly, zájemkyň přitom bylo dost, tvrdí pověřený ředitel Evžen Machytka. Ve funkci nahradil před týdnem odvolaného šéfa nemocnice a někdejšího ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD).

"Z důvodu nedostatku personálu se musely dočasně zavírat části oddělení. Problematický byl provoz na jednotkách intenzivní péče, zbývající personál musel mít velké množství přesčasů," řekl HN Machytka a stejně jako ministr zdravotnictví Adam Vojtěch Němečka kritizuje za to, že zaměstnancům přesčasy neproplácel.

Podle Machytky, který už potvrdil, že se přihlásí do konkurzu na plnohodnotného ředitele, byl důvodem nenabírání potřebného personálu a neproplácení přesčasů Němečkův příkaz dosáhnout co nejvyššího hospodářského výsledku. Nemocnice loni skončila 111 milionů v plusu, což je mezi ostatními fakultními nemocnicemi nevídané.

Němeček Vojtěchovy i Machytkovy výtky opakovaně označuje za nesmysly. "Pan doktor Machytka se snaží zavděčit, tak nás asi bude překvapovat každý týden něčím novým," řekl Němeček a znovu odmítl slova o nedostatku lidí. "Trvám na tom, že jsme nikde neměli zásadní problémy. Tam, kde jsme personál potřebovali, jsme ho přijímali. Když jsme nepotřebovali, tak jsme ho nepřijímali. To je, myslím, logické," řekl.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.