Před pěti lety odjela Michaela Kadlecová na týden na hory. Po tu dobu ji v jejím malém baru v Uherském Hradišti, kde jinak pracovala úplně sama, zastoupil kamarád. Sám se nabídl, za výpomoc nic nechtěl. Nakonec měl záskok přijít majitelku baru pěkně draho. Státní úřad inspekce práce na ni vyrukoval s pokutou 250 tisíc korun.

Čtvrtmilionovou pokutu udělili inspektoři ženě za správní delikt, když připustila výkon nelegální práce. A to tím, že kamarádovi "umožnila vykonávat závislou práci barmana spočívající v obsluze baru, čepování piva, kasírování zákazníků a přebírání zboží bez řádně uzavřeného pracovněprávního vztahu".

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.