Místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS) dala na pondělním jednání zastupitelstva městské části facku zastupiteli Danielu Richterovi (Občané za spokojené bydlení – OSB). Důvodem bylo Richterovo vystoupení, při kterém měl urážet místostarostku Michaelu Mazancovou (OSB), nelichotivě se měl vyjadřovat také o starostce Janě Černochové (ODS). Na incident upozornil server www.tyden.cz. V Praze 2 vládne koalice ODS, TOP 09 a OSB.

"K pondělnímu incidentu se hrdě hlásím. Paní kolegyně Mazancová čelila skutečně už po několikáté vulgárnímu a krajně nemístnému verbálnímu útoku zastupitele Richtera. Přihlížet tomu, jak někdo vulgárně uráží bývalou stranickou kolegyni na jednání zastupitelstva, před diváky a na půdě radnice, s prominutím do k***v, prostě nebudu," napsala Udženija. Podle ní Richter dehonestuje rovněž starostku Černochovou.

Podle serveru měl incidentu předcházet konflikt s bývalým stranickým kolegou, který Richterovi polil hlavu vodou. Richter měl nadále nevybíravě řečnit, načež došlo na facku. Richter serveru řekl, že podal stížnost vedení místní přestupkové komise a chce, aby byla Udženija podrobena psychiatrickému vyšetření a policie jí odebrala zbraň, pokud ji vlastní.

Richter byl do zastupitelstva zvolen v roce 2014 za OSB. S kolegy se ale rozhádal a ze sdružení musel odejít. Následně u soudu zvítězil a stranická legitimace mu byla vrácena, avšak do zastupitelského klubu OSB se nevrátil a zůstal nezařazeným zastupitelem.

Související