Dlouhých šest let byl šéfem jedné z hlavních českých partají, čtyři roky řídil vládu, ale po loňském listopadu se po něm téměř slehla zem. Vyhýbal se médiím, navzdory svému poslaneckému mandátu nevystupoval ve sněmovně, chyběl na nedávném sjezdu ČSSD v Hradci Králové. Než v tomto týdnu poskytl interview Hospodářským novinám, daly se jeho názory na současný politický vývoj odhadovat jen podle twitterových zpráv, které občas napsal.

Sobotkovo záměrné odmlčení je vzhledem k sedmiprocentnímu výprasku strany ve volbách pochopitelné. Dává zapomenout na staré spory. Ovšem tím, že se expremiér nechal loni v říjnu zvolit poslancem, zůstal chtě nechtě ve středu politického dění. A dvojnásob to platí v situaci, kdy ČSSD jedná s hnutím ANO o sestavení vlády. Sobotka, jehož spor s šéfem ANO Andrejem Babišem loni po letech doutnání přerostl v otevřený konflikt kdo s koho, může už brzy rozhodovat, jestli takový kabinet dostane či nedostane důvěru.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.