Poslanci poslali do druhého čtení návrh na osvobození nejmenších podnikatelů od elektronické evidence tržeb. Předloha pochází z pera bývalé opozice, zejména hnutí STAN, a požaduje osvobození od EET pro podnikatele s ročním obratem do jednoho milionu korun. Vláda s návrhem nesouhlasí. Hnutí ANO nicméně neuspělo se svým návrhem novelu odmítnout.

Během debaty se poslanci mimo jiné dohadovali, zdali znají život obyčejných lidí, a dokážou tedy dostatečně posoudit, jaký má zejména na malé podnikatele dopad povinné odesílání každé vydané účtenky na finanční správu elektronickou cestou. "Mě jako podnikatele EET nezatížilo ani o píď," prohlásil poslanec za hnutí ANO Jiří Bláha.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.