Muzeum voskových figurín Madame Tussauds připravuje podle informací HN vlastní muzeum v Praze.

V úterý management francouzské skupiny Compagnie des Alpes (CDA) oznámil uzavření pražské pobočky sítě svých muzeí voskových figurín Grévin.

Byť to vypadalo překvapivě, šlo o důsledek rozhodnutí, které akcionáři CDA přijali už v prosinci loňského roku.

Paralelně s tím proto už několik týdnů hlavní konkurent Grévinu, značka muzeí Madame Tussauds, řeší, jak uvolněný prostor na zdejším trhu obsadit vlastním muzeem. Několik figurín od Madame Tussauds je v zápůjčce a je součástí širší stálé expozice ve Wax Museu podnikatele Zdeňka Kočíka. Napodobeniny herce George Clooneyho, Toma Cruise a dalších jsou tu poslední čtyři roky - tedy stejnou dobu, jakou fungoval Grévin. Navíc ve stejné ulici, nedaleko Staroměstského náměstí v Celetné.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.