Jiří Bláha, poslanec hnutí ANO, tento týden vzbudil rozruch. Zastal se totiž komunisty Zdeňka Ondráčka, který byl minulý týden v pátek zvolen do čela komise pro kontrolu GIBS a v úterý z něj po protestech odstoupil. "Jestliže tu chceme nové procesy jako s paní Horákovou nebo s lidmi, s továrníky, kteří byli vyháněni z továren, a bylo všelidové hlasování a byla všelidová podpora, tak dělejme to, co děláme. Opravdu hon na čarodějnice a veřejné odsouzení jednoho člověka. Tak to dělejme a chováme se stejně jako ti komunisti a to já nechci," řekl Bláha v úterý před vstupem do jednacího sálu Poslanecké sněmovny.

Ve čtvrtek na obhajobu Ondráčka v rozhovoru pro Aktuálně.cz řekl: "On se na sebe dívá jako na člověka bezvýhradně sloužícího státu, který plnil rozkazy – a teď mu to někdo vyčítá. Proč mu to nevyčítali těch třicet let a nechali ho postupovat?" Zároveň ho označil za člověka, o kterém je napříč stranami shoda, že je "odborník, slušný člověk a je na něj spolehnutí".

Bláha je původně vyučený autoklempíř. Narodil se v Liberci roku 1961. Před sametovou revolucí se věnoval převážně hudbě. Kariéru podnikatele začal v roce 1990, kdy ve svém bytě začal péct kremrole. Později si s manželkou otevřeli dílnu v domě v Hodkovicích. Od roku 2002 je jednatelem a společníkem ve firmě Pekařství a cukrářství Jiří Bláha. Ta má několik poboček a zaměstnává stovky lidí. V roce 2010 se stal Živnostníkem roku a v roce 2017 poslancem za hnutí ANO.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.