Senátor a známý režisér večerníčků Václav Chaloupek byl jedním z prvních politiků, kteří se během projevu prezidenta Miloše Zemana zvedli a odešli z Vladislavského sálu Pražského hradu. A to na protest proti Zemanovu nenávistnému projevu. "Kdyby tohle slintal na Barrandově u Soukupa, tak je mi to jedno. Ale vzhledem k tomu, že toto je oficiální projev prezidenta, tak to ne, to poslouchat nebudu," vysvětlil.

Proč jste se zvedl během projevu prezidenta a odešel ze sálu?

Já ho hodnotil jako projev, ve kterém si opět vyřizuje svoje osobní účty, není nestranný, nechce spojovat. To jsem poslouchat nemohl. Rozhodně chce rozdělovat společnost a jeho ješitnost, nenávist a mstivost vyplavaly na povrch. Když jsem slyšel, že mluvil o České televizi a vysílání, může k tomu mít různé výhrady, ale nesmí pozvat barrandovského slimáka, který sedí o čtyři řady vedle.

Několik vašich kolegů to, zda vůbec přijdou na inauguraci, zvažovalo. Jak vy?

Měl jsem z toho ošklivý pocit a říkal jsem si, že nepůjdu. Ale pak jsem si řekl, že musím jít za těch 2,7 milionu lidí, kteří ho nevolili, že tam s tím křížem půjdu. Považoval jsem to za povinnost. Ale nepovažoval jsem za povinnost poslouchat ten nenávistný projev.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.