Současný i budoucí náčelník generálního štábu, ministryně obrany, generálové a členové parlamentního výboru pro obranu se minulou středu shodli na nepříjemné věci: česká armáda má velký problém. Vojsko si neví rady s nákupy zbraní a vojenského materiálu a neví, jak postupovat v modernizaci ani v obecné obranné strategii. Zní to znepokojivě, ale ještě větším problémem může být, že zmíněná věta byla jedinou věcí, na které se elitní generálové na společném jednání s politiky shodli. Neshodli se naopak v tom, co vlastně ministerstvo obrany bude schopno letos nakoupit a zda vůbec něco nakoupí. A neshodli se ani na tom, kdo za to může a jak z toho ven. Další jednání na téma obranyschopnosti země povedou poslanci s generálním štábem a zástupci ministerstva v červnu. To trochu zlomyslně komentovala ministryně obrany Karla Šlechtová (ANO) slovy, že ona je v demisi a neví, co s ní v tu dobu bude. Vypadalo to, že by byla raději kdekoli jinde než na ministerstvu obrany. Takto rozkolísanou situaci jsme na obraně neměli od roku 1990, kdy končila její komunistická éra. 

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.