Nápad otevřít si bistro právě ve Veverkově ulici považovali lidé v okolí Ivy Jakešové za hloupost. To bylo před šesti lety. "Všichni namítali: Touhle ulicí se nechodí, chodí se o blok výš," vzpomíná. "No a co? Tak tady lidi chodit začnou, odpovídala jsem jim tenkrát rázně. A taky že začali." Místo prapodivného sekáče naproti vzniklo alternativní nakladatelství, vedle oděvní ateliér a přibývaly další a další podniky.

Iva Jakešová si v ulici připadala jako na malém náměstí: ze sousedů se postupně stávali známí a ze známých přátelé. "Vzájemně si vycházíme vstříc, všichni si pomáháme. Třeba když do bistra potřebuji muziku, přijde DJ Robot, který má nedaleko obchod Garáž, a natahá bedny." Od návrhářky Kristýny Javůrkové z ateliéru Jakoby má zástěry pro personál a knihkupectví a nakladatelství Page Five zase obstarává plakáty k různým akcím. "Podařila se nám tady moc hezká věc," pochvaluje si šéfkuchařka.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.