Zpáteční letenka pro Vratislava Mynáře, který odletěl minulý týden do Číny ověřit informace o zadržení šéfa CEFC Jie Ťien-minga, stála 93 781 korun. Zjistil to student Univerzity Karlovy Josef Vacek na základě zákona o svobodném přístupu k informacím, uvedl server iRozhlas.cz. Z odpovědi na Vackovu žádost vyplývá, že Hrad zatím nemá k dispozici celkové vyúčtování cesty.

Společně s Mynářem do Číny odletěli také poradce prezidenta Martin Nejedlý a místopředseda představenstva evropské CEFC Jaroslav Tvrdík. Těm však prezidentská kancelář cestu údajně neplatila.

"Výdaje spojené s cestou pana Martina Nejedlého Kancelář prezidenta republiky nehradila," stojí v odpovědi. Kdo cestu Nejedlého platil, tak není jasné, nevyjádřil se k tomu ani on sám, ani prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Že by jeho cestu do Číny platila hradní kancelář, popřel i Jaroslav Tvrdík. "Kancelář prezidenta republiky mi nikdy nic neplatila ani za mě nehradila, a to platí i pro poslední cestu do Číny," uvedl v reakci pro MF Dnes.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.