Česko bude od dubna zase o krok blíž modernímu systému digitálního pozemního televizního vysílání, kvůli kterému si domácnosti už začínají kupovat nové přijímače. Změna způsobí, že někteří diváci dočasně přijdou o kanál České televize s dětskými pořady a uměním – ČT :D a ČT art .

Česká televize, která je mimo jiné jedním z provozovatelů sítí pro šíření televizního signálu, začala ve čtvrtek spouštět vysílání v novém digitálním formátu, takzvané DVB-T2. Spuštění bude probíhat do 10. května a oba systémy zatím poběží souběžně. Podle tiskové zprávy bude všech šest veřejnoprávních programů ve vysokém rozlišení (HD) a nová síť pokryje 99,6 procenta obyvatel. Síť pro DVB-T2 už dříve spustily i České Radiokomunikace, se současným pokrytím 98 procent.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.