Registr smluv v tuto chvíli archivuje 670 kontraktů uzavřených Úřadem vlády ČR. Jsou mezi nimi i některé dost netradiční, kdy si třeba Strakova akademie nedávno od firmy Elton hodinářská objednala 6 kusů českých hodinek Prim v celkové ceně 90 tisíc korun. Nebo od jistého Vladimíra Václavíka z Tučap očištění kartáčem a znovunatření 90 metrů drátěného plotu kolem Benešovy vily v Sezimově Ústí za 69 500 korun.

Nechybí desítky kontraktů s dodavateli nejrůznějších služeb, kancelářské techniky, automobilů ani smlouvy s tlumočníky a poradci. Ještě z loňska třeba smlouva s bývalým novinářem Martinem Schmarczem, který pracoval pro někdejšího lidoveckého vicepremiéra Pavla Bělobrádka za cenu 600 korun na hodinu s měsíčním limitem 49 800 Kč.

Kdo by ale obdobně chtěl znát podmínky práce současných poradců, našeptávajících premiéru Andreji Babišovi – jenž se v minulosti chlubil tím, že Registr smluv v parlamentu prosadil –, nedozví se nic.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.