Ty fotky působí jako selanka. Vpředu česko-slovenský prezidentský pár Miloš Zeman a Andrej Kiska, na pozadí fotogenické scenérie Štrbského plesa a Vysokých Tater. Prostě symbol přátelství, nově i v dramatických kulisách.

Že jsou česko-slovenské vztahy bezproblémové, takže vedle marginálií typu Český dům v Bratislavě si politici vystačí se sladkým vzpomínáním na časy federace, jsme si možná zvykli až příliš. Zeman na to hřeší a své slunečné návštěvy u východních sousedů doma rád prodává.

Není divu. Už jen při cestách na Slovensko se může spolehnout, že vlídné přijetí hostiteli nebude doma zkoumáno jako snaha omotat si českého prezidenta kolem prstu, jako tomu je v případě Ruska nebo Číny. A jen na Slovensku Zemanovi nehrozí, že při odlišných postojích tamních politiků přestane být zván nebo bude muset čelit kritice, jako se to děje v zemích na západ od Prahy. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru