Úřad vlády nakonec zveřejnil, jak jsou odměňováni současní poradci premiéra Andreje Babiše. Týden poté, co o to HN požádaly a až po publikaci článku o utajování odměn Babišových poradců.

Z poskytnutých informací vyplývá, že nejvyšší honorář z placených poradců má ve Strakově akademii odborářský makroekonom Jaroslav Ungerman, kterému úřad vyplácí 700 korun za hodinu, tedy 56 tisíc za měsíc.

Méně než polovinu má oproti Ungermanovi jeho kolega ekonom Martin Fassmann, jemuž úřad vyplácí 300 korun na hodinu, přičemž jeho měsíční úvazek vyplývající z dohody o pracovní činnosti je 80 hodin. Každý měsíc si tak u Andreje Babiše může Fassmann, který je zároveň vedoucím makroekonomického oddělení Českomoravské konfederace odborových svazů, přivydělat 24 tisíc korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.